Distanční výuka výtvarného oboru

Práce dětí výtvarného oboru 1. - 7. třídy v lednu 2021 v období distanční výuky

Kresba Tří králů: Děti byly motivovány vánočními svátky a obdobím Tří králů. Měly za úkol nakreslit postavy králů. Nejstarší děti měly použít černobílou kresbu, zaměřit se na prokreslení detailů a využít při kresbě grafické textury. Mladší děti si mohly zvolit barevnou kresbu, nebo malbu.
Zimní námět – postavy v pohybu: První sníh měl motivovat naše malé výtvarníky k další práci, a to kresbě zimních radovánek. Motiv si mohli zvolit sami, pouze museli do svého námětu zapojit postavy v pohybu. Pro starší měla být kresba opět černobílá, tužkou nebo centropenem. Děti měly vyjádřit kontrast mezi bílým sněhem a oblohou a opět měly využít grafických textur a dále měly správně rozvrhnout motiv na plochu papíru. Nejmenší opět kresbu prováděly spontánně za pomocí pastelek.
Kouzlení s barvami – malba na hladině mléka, malba barevným lepidlem: Tento úkol byl velmi kreativní. Děti si na něm měly vyzkoušet účinky a změny barev při spojování a promíchávání barev. Malba na hladině mléka – trochu mléka jsme dali do talíře, na tuto mléčnou plochu jsme kapali tekuté barvy žlutou, modrou a červenou. Do každé barevné kapky se káplo trochu jaru a barvy se rozběhly po hladině a vzájemně se promíchávaly. Děti pozorovaly vzájemné prolínání základních barev a vznik dalších odstínů jejich mísením.
Barevné lepidlo – trochu lepidla Herkules se nalije do malých kelímků a přidá se k nim barva, buď tekutá potravinářská, nebo tempera, nebo anilinová barva. Jednoduchý obrázek dáme do folie a obarveným lepidlem vymalujeme. Musí být vyšší vrstva, po namalování necháme den vyschnout. Po uschnutí opatrně sloupneme, trochu navlhčíme vodou a přilepíme ne sklo, zrcadlo, okno. Obrázky jsou slupovací. Také můžeme nalít lepidlo na kulatý vršek od másla a na to opět kapeme kapky obarveného lepidla, párátkem malujeme po hladině a pozorujeme prolínání barev. Opět po uschnutí sloupneme a můžeme pověsit na nit do okna.
Z dalších námětů, které děti zpracovávaly byla např. malba ledního medvěda temperou nebo akvarelem, vytváření květin a stromů otiskováním barvy různými materiály nebo volná tvorba na téma zvíře.

Datum vložení: 7. 1. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 21. 3. 2021 18:14

dnes, úterý 23. 4. 2024
středa 24. 4. slabý déšť 5/2 °C