Programy a projekty

Projekt Ovoce a zelenina do škol a Ovocňák

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o ovoce a zelenina do školprojekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvního stupně základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky.
Ovocňák je 100% čerstvě lisovaná šťáva a pyré, bez přidané vody, cukru, konzervantů nebo jiných chemických látek. Jedná se pouze o čistý produkt z ovoce nebo zeleniny. Díky šetrnému zpracování a moderní technologii balení BiB (Bag in Box), vydrží v nezměněném stavu 12 měsíců a po otevření jej můžete konzumovat až 4 týdny ve stále čerstvém stavu. Lisování šťávy probíhá za studena. 1 litr šťávy je vyroben z cca 1,6 kg čerstvého ovocnákovoce a zeleniny. Vychlazená nebo ledově zmrazená šťáva skvěle osvěží, ohřátý Ovocňák doplněný skořicí a kořením v zimě dokonale zahřeje a navodí vánoční atmosféru. Kdo se chystá držet dietu a v jídelníčku má ovoce a zeleninu, 200ml šťávy mu plně nahradí 100g ovoce nebo zeleniny.

MAP

worldometers

dnes, úterý 7. 2. 2023
jasno 0 °C -6 °C