Bylinkový večer

Ve čtvrtek 26. května v 18.00 jsme uspořádali v rámci projektu ZUŠ OPEN akci s názvem Bylinkový večer na Myslivecké chatě, jejíž lokalita je jako stvořená pro takovou akci. Jednalo se o celorepublikový projekt, kdy v daném termínu vystoupí žáci ZUŠ ve veřejném prostoru. Bylinkový večer spojil všechny vyučované obory naší ZUŠ a byl jakýmsi vyvrcholením naší letošní činnosti s dětmi. Pásmo Bylinky, autorů Josefa Fojty a Emanuela Míška, které každého pohladí krásnou hudbou a poutavým textem, nacvičila paní učitelka tanečního oboru Veronika Kaštánková se všemi děvčaty, které tento obor navštěvují. Hudbu nastudovali pedagogové (Radim Vojtek, Adéla Bruštíková, Michaela Pavelková, Lukáš Frýbort, Marek Teimer, Vladislav Vystrčil, Lenka Bednářová, Klára Kolajová, Aneta Gajdůšková, Antonín Daníček) a žáci hudebního oboru (Iveta Križanová, Eliška Jurásková, Tomáš Mlýnek a děti z pěveckého sborečku Zpěvánek) pod taktovkou paní učitelky Hany Miklášové. Přednes poutavých textů připravila paní učitelka Irena Cigánková s dětmi z LDO a výzdobu, dekorace pro vystoupení a výstavu malby bylin a květin našich žáků vytvořila paní učitelka Alena Růžičková s dětmi z výtvarného oboru. Program byl rozdělen na dvě části. Nejprve se představil taneční obor s choreografií Štěstí, dívčí kytarový soubor, následovala taneční choreografie Zázrak a komorní soubor ZUŠ. Druhou část tvořilo pásmo Bylinky, při kterém tančila děvčata v krásných kostýmech, připomínajících jednotlivé bylinky - Heřmánek, Mátu, Brusinku, Meduňku, Ostružiník, Jmelí, Diviznu, Čekanku a celé pásmo bylo zakončeno skladbou Štěstí voní po bylince. Po představení bylinkového pásma zahrála cimbálová muzika pod vedením paní učitelky Adély Bruštíkové. V rámci bylinkového večera jsme mohli vidět dvě absolventky tanečního oboru, a to Aničku Richtrovou a Simonku Zimčíkovou, které navštěvují 7. ročník studia. Během večera připravil výtvarný obor rovněž dvě výtvarné dílničky, a to tisk přírodnin na grafický list a tvorbu keramického kachle s otiskováním květin a přírodnin, což uvítala celá řada šikovných dětí. Krásné počasí přispělo k vytvoření té správné atmosféry celého večera a hojná návštěvnost ze strany rodičů, přátel školy a milých hostů nás přesvědčila o tom, že takové akce mají smysl, že je děláme s dětmi a pro děti a že je nám při tom moc dobře. Děkujeme všem těm, bez kterých by tato akce nebyla možná.

Datum vložení: 31. 5. 2022 7:20
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2022 7:22

dnes, sobota 27. 4. 2024
pondělí 29. 4. oblačno 21/12 °C