Akce ZUŠ OPEN „Co potěší maminky a tatínky? Přece nářadí a bylinky…“

ZUŠ OPEN - „Co potěší maminky a tatínky? Přece nářadí a bylinky…“

Odkaz na video z akce:  https://youtu.be/MqRJEstw69I

V pátek 2. června v 18.00 jsme uspořádali v rámci projektu ZUŠ OPEN akci s názvem „Co potěší maminky a tatínky? Přece nářadí a bylinky…“ na Myslivecké chatě, jejíž lokalita je jako stvořená pro takovou akci. Jednalo se opět o celorepublikový projekt, kdy v daném termínu vystoupí žáci ZUŠ ve veřejném prostoru.  Připravený program spojil všechny vyučované obory naší ZUŠ a byl jakýmsi vyvrcholením naší letošní činnosti s dětmi. Pásmo Nářadí, autorů Josefa Fojty a Emanuela Míška, které každého pohladí krásnou hudbou a poutavým textem, nacvičila paní učitelka tanečního oboru Veronika Kaštánková se všemi děvčaty, které tento obor navštěvují. Hudbu nastudovali pedagogové (Radim Vojtek, Adéla Bruštíková, Radek Hais, Michaela Pavelková, Leona Fibichrová, Marek Teimer, Vladislav Vystrčil, Lenka Bednářová, Klára Kolajová, Aneta Gajdůšková, Antonín Daníček, Petr Štefaník) a žáci hudebního oboru (Eliška Jurásková, Tomáš Mlýnek, Michal Tinka, Štěpán Tinka, Veronika Polášková a děti z pěveckého sborečku Zpěvánek a děti ze 2.A třídy ZŠ) pod taktovkou paní učitelky Hany Miklášové. Přednes poutavých textů připravila paní učitelka Irena Cigánková s dětmi z LDO a výzdobu, dekorace pro vystoupení a výstavu malby nářadí a bylin našich žáků vytvořila paní učitelka Alena Růžičková s dětmi z výtvarného oboru. Program byl rozdělen na tři části. Nejprve se představil taneční obor ZUŠ Dolní Němčí a ZUŠ Staré Město s pásmem Bylinky, za doprovodu reprodukované hudby a mluveného slova, dále vystoupil komorní soubor pod vedením paní učitelky Hany Miklášové s populárními písněmi a následovalo taneční pásmo Nářadí, ve kterém se představil živý orchestr složený z pedagogů a žáků a také zpěváci.  V rámci bylinkového večera jsme mohli vidět a odměnit dvě absolventky tanečního oboru, a to Alžbětu Tomancovou a Kamilu Zderčíkovou, které navštěvují 7. ročník studia a rovněž proběhlo rozloučení s absolventkou výtvarného oboru Nikol Flasarovou, jejíž práce byly součástí výzdoby. Krásné počasí přispělo k vytvoření té správné atmosféry celého večera a hojná návštěvnost ze strany rodičů, přátel školy a milých hostů nás přesvědčila o tom, že takové akce mají smysl, že je děláme s dětmi a pro děti a že je nám při tom moc dobře. Děkujeme všem těm, bez kterých by tato akce nebyla možná.

Datum vložení: 6. 6. 2023 7:17
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2023 7:10