Školní výlety III. třídy, IV. A, B a V. A

III. třídy, IV. A, B a V. A

Jeli jsme na výlet autobusem. Dojeli jsme k muzeu, kde byla stará hrobka. Potom jsme šli do starověkého sklepa a tam nám k tomu řekl jeden pán, že tento sklep kdysi patřil k farmě. Potom jsme se šli podívat na rozhlednu nad muzeem. A pak jsme se šli podívat do jeskyně a tam jsme šli hluboko pod zemí. Byly tam krápníky a jiné kameny a netopýři. Potom jsme došli ke kostře jeskynního medvěda a pak jsme šli úzkými chodbičkami. Potom jsme byli u největší propasti v České republice a pak jsme šli křišťálovou chodbou a nakonec jsme si pustili minifilm. Pak jsme šli k autobusu a tam jsme posvačili, koupili si suvenýry a jeli domů.                                            Samuel Uher 5. A

Na školní výlet jsme vyjížděli z Dolního Němčí dvoupatrovým autobusem a jeli jsme do Starého Města u Uherského Hradiště. Šli jsme do Památníku Velké Moravy, kde jsme se dozvěděli zajímavosti z období Velkomoravské říše. Z Muzea jsme se vydali na rozhlednu kostela sv. Ducha, na kterou vedlo 240 schodů. Potom jsme jeli na prohlídku Sloupsko-šošůvských jeskyní ve Sloupu. V jeskyni byla krásná krápníková výzdoba. Prohlídka trvala hodinu a deset minut. Po prohlídce jsme si mohli nakoupit suvenýry – ponožky, trička, různé kameny, plyšáky a náramky. Po svačině a nakoupení suvenýrů jsme jeli domů. Cesta trvala dvě hodiny. Z výletu jsme se vrátili se spoustou zážitků.

Petr Pavelka 5. A

Dne 17. 5. 2022 jsme jeli na výlet. Autobus měl menší zpoždění, ale i tak jsme to zvládli. Autobus přijel po osmé hodině a pak už jsme vyrazili směrem do Starého Města. Tam jsme dorazili kolem deváté hodiny. Ve Starém Městě jsme si dali jako první svačinu a pak jsme šli na prohlídku. Po prohlídce jsme šli na rozhlednu, byla opravdu vysoká. Po rozhledně jsme šli do Muzea Velké Moravy. Celá prohlídka muzea trvala asi 30 minut. Pak jsme se vydali do Sloupsko – šošůvských jeskyní, tam jsme přijeli kolem půl jedné. Po prohlídce jsme měli možnost si něco zakoupit. Asi kolem 15 hodin jsme se vydali zpět do Dolního Němčí. Dorazili jsme kolem 17:30 hod. tento výlet jsme si moc užili.

Laura Šáchová 5. A

Datum vložení: 25. 5. 2022 21:09