Filipovské údolí

turisťák

S turisťákem jsme jeli v sobotu 18.12. do Filipovského údolí. Měli jsme sraz v 8:45 ve Veselí nad Moravou na nádraží a pak jsme jeli vlakem do Javorníka. Když jsme přijeli do Javorníka, tak jsme šli pěšky na sjezdovku. Kdo měl lopatu, mohl jezdit, ale já jsem neměla a bylo mně to hrozně líto, takže jsem tam jenom seděla a přemýšlela, na čem bych mohla jezdit. V rohu přístřešku byly ochrany na sloupy, tak mě s Adou napadlo, že bychom mohly jezdit na těch ochranách. Když jsme se zeptaly pana učitele, tak nám řekl, že ne, tak jsme seděly a po pěti minutách jsme se šly zeptat znovu. Pan učitel nám řekl, že teda jo, ale že když, tak o ničem neví. Vyšli jsme kopec a nasedly a jely, jezdily jsme i s Eliškou. Daly jsme si chvilku přestávku a pak se nás zeptal jeden kluk, jestli si to může sjet s námi a my jsme řekly, že ano. Takže jsme všichni vyšli kopec a sedli jsi na to. Byli jsme na tom čtyři, když jsme jeli. Eliška byla úplně vzadu a vypadla a my jsme jeli dál a snažili jsme se brzdit, ale nešlo to, takže jsme to neubrzdili a jak jsou ty ochrany, že se tam už nemá jet, tak my jsme to shodili a všichni se naštěstí smáli. Kolem 13:00 jsme pak šli na oběd, kde jsme měli hranolky  nebo hranolky se smaženým sýrem.  Všichni jsme poobědvali a ohřáli jsme se a potom jsme šli na vlak. Moc jsme nestíhali, ale naštěstí jsme to stihli.  Nastoupili jsme do vlaku,  přestupovali ve Velké nad Veličkou a  jeli do Veselí nad Moravou. Celý turisťák jsem si moc užila.

Klára Bahulová 8.B

Příští turisťák 15. ledna 2022 – Bystřice p/Lopeníkem - Rasová